Фасади і дахи: колірне рішення

Фасади і дахи: колірне рішення

Будь домобудівництво завершується стадією накриття даху та оздоблення фасаду, і ось тут потрібно постаратися підібрати ідеальну кольорову комбінацію цих двох основних екстер'єрних елементів, щоб ваш будинок виглядав естетично і привабливо.

Зробити це буде зовсім не просто навіть тим, хто володіє витонченим смаком, тому допомога професійного дизайнера у цьому питанні зайвою не буде. Давайте запитаємо себе, чим керуються фахівці, пропонуючи для обробки будинку ті чи інші колірні рішення.

Білі фасади вже давно не в моді. Їм на зміну прийшли більш цікаві кольорові рішення, які і око радують, і менше брудниться. Такий підхід до обробки будинку спричинив за собою необхідність ставити і кольорову покрівлю, причому бажано гармоніює з відтінком стін і вписується в навколишню обстановку.

Перш ніж братися за фарби і закуповувати покрівельний матеріал, спробуйте візуалізувати придивилася вам колірну концепцію. Зробити це допоможуть в архітектурному бюро або дизайнерської студії. Можна звичайно спробувати намалювати приблизну картинку аквареллю або крейдою, але в електронному варіанті кольори будуть виглядати набагато ближче до реальних, та й сам будинок на екрані монітора буде виведено в тривимірному зображенні, так що ви можете оглянути його з усіх ракурсів, при бажанні ще й на тлі навколишнього ландшафту.

Замовити проект колірного оформлення будинку і даху можуть дозволити собі не всі. Це не катастрофа, адже визначитися з оттеночной гамою їх декору можна і по-іншому, наприклад, створивши шаблони. Плоска проекція фасаду переноситься на прозору кальку або плівку. Окремо вирізається модель даху. Тепер залишається лише накладати елементи на колірну розкладку від виробників фарби, покрівельних матеріалів і т. п. і поєднувати їх в єдине ціле. Таким чином, можна досить швидко переглянути дуже багато комбінацій, відкладаючи у бік найбільш цікаві, на ваш погляд.

Дуже хороша проба на натурі. На те, як поведе себе колір на покрівлі і фасаді може вплинути чимало факторів.

Не поспішайте купувати матеріал відразу на весь обсяг оздоблювальних робіт. Спробуйте спочатку пофарбувати або обштукатурити невеликий, до квадратного метра, ділянка фасаду. Оцінку відтінку виробляють при різноманітному освітленні

Кольорова покрівля не просто надає екстер'єру будинку естетичності, вона здатна вплинути на візуальне сприйняття будови в цілому, змінюючи його конфігурацію, роблячи його більш або менш габаритним, приховуючи можливі вади і регулюючи ступінь інсоляції. Дивлячись на цей список, мимоволі хочеться запитати, а чого ж чекати від вподобаного нам кольори?

Дахи темних кольорів поглинають світло і сильно прогріваються. Ці властивості будуть затребувані в північних областях. Південцям краще віддавати перевагу світлим покрівельних матеріалів.

Яскраві соковиті фарби мальовничі, але занадто швидко вигорають, так і накривати такого типу покрівлею можна тільки будинок простий архітектурної форми, не обтяжений великою кількістю дрібних декоративних елементів.

Сірий колір неймовірно практичний, проте скушен в декоративному плані, тому потрібно неординарний декор фасаду.

Якщо димар, що виходить на дах широкий і високий, то його потрібно оформляти в ідентичному основного фону покрівлі відтінку. Маленькі димоходи можна зробити акцентним елементом, пофарбувавши їх у кольори, що перегукуються з фарбами фасаду.

Вони відмінно взаємодіють, доповнюючи один одного. Презентабельно і неймовірно затишно буде виглядати будинок з сонячно-жовтими стінами, «смотрящий» на світ вікнами з темного дерева.

Дуже популярні в обробці стін будинку білі і сірі кольори. Перші відносяться до категорії нейтральних і готові поєднуватися з будь-якими відтінками, другі — швидше служить фоном, які підкреслюють яскравість і барвистість інших конструкційних елементів фасаду. Доповнивши будь-який з цих варіантів обробки стін червоним дахом, ви отримаєте вічно модний класику.

Рубрики: