Обшивка стін в дерев'яному будинку

Обшивка стін в дерев'яному будинку

Дерево, як будівельний матеріал, ніколи не вийде з нашого ужитку, вже занадто гарна й затишна атмосфера в таких будинках. Не менш чудовий і екстер'єр зрубаного будови.

Сьогодні йому не складно надати як сучасний, так і казковий вигляд. Для цього існує чимало різноманітних технологій. А ось чим обшити стіни в дерев'яному будинку? Їх незвичайна будова напевно вимагає особливого підходу, адже просто поклеїти шпалери тут не вийде? Дійсно, без попередньої підготовки не вийде, і про це варто поговорити докладніше.

Вибір оздоблювального матеріалу для внутрішніх робіт в дерев'яному будинку буде залежати від того, в якому регіоні розташований об'єкт і як його планується експлуатувати. Якщо за містом планується проводити тільки літо, то цілком можливо, що ви віддасте перевагу просто пофарбувати, обробити тонуючим розчином або залакувати стінові поверхні, особливо не заморочуючись з їх вирівнюванням та іншими отелочными роботами.

Для цілорічного проживання такі рішення можуть бути не зовсім адекватними. Не можна скидати з рахунків і необхідність створення інтер'єрної стилістики, де вид стін грає не останню роль. У багатьох випадках їх поверхня повинна бути ідеально рівною, чого домагаються декоративною обшивкою.

 «Добре зарекомендував себе ясен, якому практично не страшна підвищена вологість, так що вироби з нього можуть бути використані в кімнатах будь-якого функціоналу, без обмежень, а от хвойні ламелі при нагріванні стануть виділяти смолу, а це значить, що на кухні такий матеріал в обробці краще не застосовувати»

Якщо ви зупинитеся на дерев'яних похідних, то обов'язково враховуйте якості деревини, з якої вони зроблені. Добре зарекомендував себе ясен, якому практично не страшна підвищена вологість, так що вироби з нього можуть бути використані в кімнатах будь-якого функціоналу, без обмежень, а от хвойні ламелі при нагріванні стануть виділяти смолу, а це значить, що на кухні такий матеріал в обробці краще не застосовувати.

Найчастіше стіни несуть вагове навантаження. На них кріплять предмети меблів і декору. Це теж має бути враховано при виборі матеріалу, так як він повинен мати відповідний запас міцності для реалізації подібних дизайнерських вишукувань. Дізнатися, наскільки підійде для внутрішньої обробки той чи інший матеріал, можна, ознайомившись з його характеристиками.

Деревина – матеріал легко обробляється. Її просто різати, стругати, шліфувати. Матеріалу притаманна широка палітра відтінків і текстури різноманітність малюнків. Деревина відмінний шумопоглинач та теплоізолятор. Правильне кріплення обшивки дозволить експлуатувати її багато років.

Приємна і енергетика дерева. У кімнаті з таким декором немає місця депресії і зневіри. Атмосфера в ній завжди стимулює підвищення настрою.

По своїй суті вагонка є звичайною дошкою зі спеціальними пазами кріплення, що дозволяє при обшивці стіни щільно підганяти елементи один до одного.

Переглядаючи товарний асортимент, шукайте моделі, призначені для внутрішніх робіт. Вони також будуть представлені в різному профілі і розмірах. Їх поверхня може бути як необробленої, так і ідеально гладкою, що теж полегшує завдання дизайнера при роботі над створенням інтер'єрного стилю.

Знайомлячись з характеристиками, приділіть увагу типом деревини, пошедшему на виготовлення уподобаної вагонки. Цей пункт обов'язковий, якщо ви підбираєте обшивку не для добре провітрюваних і сухих приміщень. Для ванної краще вибирати не похідні хвойних, а варіанти з липи, дуба, вільхи.

Дерев'яна вагонка надзвичайно популярна. Її можна зустріти практично в кожному будинку і ця шаблонність оздоблювального матеріалу часто зупиняє шанувальників індивідуальності. Але все ж, даний факт не применшує достоїнств вагонки, тому що вона

Монтаж обшивки проводиться на каркасну конструкцію, яка збирається з металевих профілів або дерев'яних брусків. Це найпростіший спосіб приховати нерівності несучої поверхні. Ламелі до решетування кріплять клямерами або по-старому — шурупами і цвяхами.

Вибираючи спосіб кріплення, враховуйте такий нюанс. Якщо ви придбали вагонку не пройшла камерну сушку, то ламелі будуть поступово втрачати вологу, тобто всихати, а це значить, що між ними неодмінно з'являться щілини

Часом коригувати обшивку доводиться по кілька разів, так що перш ніж прибити вагонку намертво, подумайте, як ви будете її при необхідності знімати. Оптимальним рішенням в даному випадку можуть стати саморізи. Їх нескладно буде викрутити при реконструкції.

Можна придбати профілі, при складанні яких, щілини від усихання залишаються практично непомітними. Це може бути «Софтлайн» або «Стандарт».

Зовні цей обшивочний матеріал асоціюється із звичайною вагонкою, але за своїми характеристиками в кілька разів перевершує її. На перше місце виходить такий вагомий аргумент, як німецька якість. Ламелі євровагонки добре вентилюються і мають додаткову борозну, що виконує функції системи відводу вологи. Це збільшує не тільки термін служби самої обшивки, але і ховається під нею дерев'яної стіни. Не буде у евроаналога і проблем з деформацією поверхні пов'язаних з розбуханням, що робить її матеріалом №1 для обробки ванних.

Рубрики: