Внутрішня обробка дерев'яного будинку: особливості та вибір

Внутрішня обробка дерев'яного будинку: особливості та вибір

Росія завжди славилася будинками з дерева. Можна навести багато прикладів дерев'яного зодчества, виконаних славними майстрами. Стоять красуні рублені хати, залучаючи своєю пишністю і грунтовністю. Мальовничі даху з унікальними шоломами, у вигляді голови коня, прикрашені різьбленням прічеліни, наличники вікон, віконниці, стовпи галерей і ганків радують око.

Будівництво будинків з дерева є було і буде завжди. Сучасні технології привнесли якісні зміни в привабливість зовнішнього виду дерев'яного будинку й зазирнули всередину. Непередавана атмосфера, наповнена романтизмом і приголомшливою енергетикою лісу, створює духовну гармонію будови. Внутрішня обробка дерев'яного будинку виконується з новітніх матеріалів за сучасними технологіями, дарує господарям максимум затишку і комфорту.

Як радять фахівці, після закінчення будівництва дерев'яного будинку можна відразу приступати до обробки. Необхідно зробити технологічну паузу для усадки конструкції в залежності від матеріалу будинку. Якщо для побудови застосований клеєний брус, то досить почекати місяць. При використанні інших видів дерева терміни можуть затягнутися на роки.

Коли приступати до опоряджувальних робіт? Питання непросте. Протягом першого року процес усушки проходить найбільш активно, тому починати праці по внутрішній обробці недоцільно. В цей час досягають якісного герметичності стиків, для цього виконуючи роботи по їх додаткової конопатці.

Необхідність герметизації викликана процесом усадки будинку. Якщо поспішити, обробка буде перекошуватися і відвалюватися. Для того щоб виключити негативні наслідки, добитися герметичності швів між колодами і потім повторно роботи не переробляти, початок виконання необхідно трохи відстрочити. Щоб не переробляти, краще почекати.

Конопатку стиків проводять за два цикли. Перший – через місяць після закінчення монтажу будинку, другий – через 7 — 8 місяців після першого циклу. В якості матеріалу для утеплення використовують джут або клоччя, в рідкісних випадках мох. Роботу починають з нижнього вінця, конопатку виробляють як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони, щоб уникнути перекосу будинку.

Після виконання конопатки зруб підніметься приблизно на 7 — 8 див. Через якийсь час під своєю вагою він знову просяде, ущільнюючи утеплювач. Пакля ретельно перекриває тріщини і герметизує стики. Процес потрібно виконувати дуже якісно, від цього залежить тепло і затишок у домі, комфортні умови для проживання в зимовий час.

Початок оздоблювальних робіт визначається закінченням усадки зрубу. Для того щоб з'ясувати, чи закінчився усадочних процес, роблять періодичні заміри висоти стін. Коли протягом кількох місяців величина не змінюється, залишається постійною, робить висновок про закінчення усадки. З цього моменту можна приступати до опоряджувальних робіт.

Від якості і виду обробки залежить інтер'єр внутрішніх приміщень, затишок, естетичне сприйняття будинку. В красиву кімнату хочеться входити, в ній подобається жити, вона наповнена гармонією.

В якості внутрішньої обробки можна використовувати сам зруб, якщо вас приваблює текстура дерева. Роботи по внутрішній обробці стін складаються з обробки деревини наждачним папером до отримання гладкої шліфованої поверхні. Наступний етап – забарвлення лакофарбовими матеріалами на водній основі. Це вдалий вигляд покриття, після обробки зберігається текстуру деревини, яскравішими стають відтінки, і малюнок деревини розкривається у всій красі.

В якості покриття добре проявляє себе антисептик з фарбувальною пігментом. Він підкреслює природну красу і привабливість дерева, дарує йому нові фарби і захищає дерев'яну поверхню. Краще покрити підлогу лаком, щоб запобігти стирання дерева.

Для того щоб замаскувати непривабливий вигляд стиків колод, їх можна закрити за допомогою крученого шнура. Наявність в пазу шнура допоможе вирішити іншу проблему дерев'яних будов, він запобіжить простір будинку від протягу.

Рубрики: