Як правильно розташувати приватний будинок на ділянці?

Як правильно розташувати приватний будинок на ділянці?

Купуючи ділянку, господар радісно стоїть серед своїх володінь і розмахує руками: тут буде стояти гараж, а ось там посаджу троянди. При цьому часом навіть не підозрюючи, що є правила, норми і навіть вимоги, які обмежують можливості будівництва, або на підставі досвіду і наукових досліджень підказують, як правильно розташувати приватний будинок на ділянці.

Мрія побудувати повноцінне житло на заміській площі відвідує багатьох. Це відмінний спосіб відпочити від стрімкого темпу життя, зупинитися і перейти до абсолютно іншого відліку часу. Тут цінуються квіти на ділянці, гарно облаштовані галявини, смачні засмажені шматочки м'яса на мангалі.

Будівництво житла – дорогий процес, результат якого — готовий будинок буде роками або навіть століття оберігати мешканців від спеки і холоднечі і об'єднувати всіх разом в єдиному просторі. Наведені поради допоможуть побудувати такий будинок на століття і знайти найбільш правильні цього рішення серед можливих пропозицій.

Для початку потрібно просто обгородити свою ділянку, поставивши кілочки. Внутрішній простір – це той шматок землі, який є в розпорядженні господаря, і виходити за його межі не можна. Але це не всі обмеження і вимоги, які необхідно витримати. Всередині ділянки діють правила, що обмежують відстань від сусідських будівель і регламентують розміщення між приміщеннями з різним призначенням.

Насамперед, будинок повинен відійти на п'ять метрів вглиб ділянки від червоної лінії і на три метри від межі проїзду, якщо розташований всередині забудови будинків.

Від межі сусідньої ділянки рекомендується відступити три метри. Не варто думати, що це прості, що обмежують свободу нормативи. Їх недотримання може викликати незадоволення сусідів і стати причиною конфліктів.

З іншого боку, близькі відстані приватне життя роблять надбанням суспільства. Можливо, це не входить в плани господаря. Тому нормальним вважається витримати не менше шести метрів від житлових кімнат до сусідських будівель.

Відстань від сусідської ділянки до інших дворових споруд, як правило, повинно бути більше одного метра вглиб двору.

При зведенні на ділянці туалету або хозбитових будівель, відсуньте їх на якомога більшу відстань від будинку і будівель сусідів. Це необхідно відповідно до вимог санітарних норм і буде мудрим рішенням з естетичної точки зору. Санітарні норми радять спробувати витримати п'ятнадцять метрів.

Крім зазначених будівельних обмежень, існують протипожежні відстані, які викликані необхідністю запобігти поширенню пожежі на ділянки сусідів

Нерівномірний рельєф ділянки створює свої труднощі, але і має свої переваги. Існують загальноприйняті старовинні способи будівництва. При нерівності місцевості будинок будується на височини. З нього обов'язково робиться вихід на терасу у бік ділянки.

Рубрики: